EL 2012

EL 2012

Slovensko skončilo v EL v ročníku 2012 na štvrtom mieste

Čítať celý článok
   

Pred finálovým turnajom EL

Bratislava 28. júna 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa po roku opätovne pokúsia prebojovať do prestížnej Svetovej ligy. Deň pred odletom výpravy na záverečný turnaj Európskej ligy do tureckej Ankary správna rada Slovenskej volejbalovej federácie rozhodla o podaní prihlášky do kvalifikácie Svetovej ligy.
      Do Turecka sa vo štvrtok vydala dvanástka, v ktorej po absencii už opäť figuruje nahrávač a kapitán Branislav Skladaný. "S Braňom sme boli dohodnutí, že po študijnom voľne sa k nám opäť pripojí. Jeho príchodom sme sa nielen že posilnili o skúseného hráča, ale sa nám aj rozšírili možnosti v striedaní," tešil sa tréner Štefan Chrtiansky.

Čítať celý článok
   

Slováci na záver turnaja prehrali so Španielmi

Košice 24. júna 2012 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom treťom zápase na poslednom 5. turnaji s lídrom A-skupiny Európskej ligy Španielskom 1:3 a obsadili v nej druhé miesto. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho si však už v sobotu víťazstvom nad Izraelom (3:1) zabezpečili postup na turnaj Final Four, ktorý sa uskutoční už na budúci víkend v tureckej Ankare.
      O úvodnom súperovi Slovákov rozhodne pondelňajší žreb v sídle medzinárodnej Európskej volejbalovej konfederácie (CEV). Okrem Slovenska sa do Final Four prebojovali i Španieli, Holanďania a usporiadateľská krajina Turecko.
      Celkovo to bude už piata účasť Slovenska na záverečnom turnaji v deväťročnej histórii súťaže. Európsku ligu vyhrali Slováci ako jediní dvakrát v rokoch 2008 a pred rokom práve v Steel aréne, keď zdolali Španielov 3:2 sety.

Slovensko - Španielsko 1:3 (-19, -23, 21, -26)
113 minút. Rozhodovali: Isajlovič (Rak.), Wolf (Švajč.), 2500 divákov.
Slovensko: Zaťko, Száraz, Joščák, Jakubov, Chrtiansky ml., Ogurčák, libero Kubš (Končál, Hriňák, Bencz, Kašper). Tréner: Š. Chrtiansky st.  

Čítať celý článok
   

Clapci chcú do Final four

Košice 18. júna 2012  (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti, ktorí obhajujú minuloročné prvenstvo v Európskej lige, odohrajú počas blížiaceho sa víkendu (22.-24. júna) v košickej Steel aréne záverečný turnaj základnej časti. Slováci odštartovali šesťdňové sústredenie minulý piatok v Hornom Smokovci, kde sa dvojfázovo pripravujú na posledné tri duely základnej časti.
      "Sme radi, že sme sa sem mohli vrátiť. Organizátori nám v minulom roku vytvorili dobré podmienky, takže sme opäť radi na východe republiky. Bohužiaľ, nemôžeme hrať volejbal ani nikde inde ako v hokejových halách, keďže volejbalové ihriská nevyhovujú európskym štandardom. Cieľ je jasný, chceme postúpiť ďalej do Final Four a možno neskôr i prekvapiť," uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii prezident SVF Ľubor Halanda.

Čítať celý článok
   

Osem bodov z Izraelu

Raanana 10. júna 2012 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti uspeli aj vo svojom poslednom zápase na treťom turnaji A-skupiny Európskej ligy v izraelskom meste Raanana. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho zdolali Izrael po divokom priebehu 3:2, ale mohli získať aj tri body, veď viedli 2:1 na sety a 20:13. Do tabuľky pridali Slováci dva body a dostali sa na prvé miesto pred Španielov, ktorí však majú tri zápasy k dobru.
      V Izraeli totiž španielski volejbalisti nehrali a na čelo sa môžu vrátiť už budúci týždeň v Dánsku. Tam Slováci štartovať nebudú. Po turnaji v Izraeli čaká našich štvordňové voľno a v príprave budú pokračovať od piatka v Poprade. Tam sa budú pripravovať na posledný turnaj v A-skupine, ktorý sa od 22. do 24. júna uskutoční v košickej Steel Aréne.

Čítať celý článok
   

Prehry s Dánmi a Španielmi 2:3

Teruel 3. júna 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti zavŕšili 2. turnaj A-skupiny tohtoročnej Európskej ligy v španielskom Terueli prehrou 2:3 s domácimi reprezentantmi.
      Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho síce viedli po prvých dvoch setoch 2:0, no napokon sa museli uspokojiť so ziskom 1 bodu za najtesnejšiu prehru.
      Slováci majú po 6 kolách na konte dve víťazstvá a štyri prehry rovnako ako Gréci, no na druhom mieste majú trojbodový náskok pred nimi. Na čele sú so šiestimi výhrami Španieli, ktorí zatiaľ nazbierali 16 bodov.

Európska liga, 2. turnaj, 3. kolo:
Slovensko - Španielsko 2:3 (24, 23, -17, -23, -11)           výsledky v skupine A
Slovensko:
Zaťko, Kašper, Jakubov, Bencz, Hruška, Chrtiansky ml. (libero M. Kubš, Joščák, M. Hriňák, B. Skladaný, Javorčík)

Čítať celý článok
   

Prvý trunaj El 2012 v Gécku. Výhra a dve prehry

Katerini 26. mája 2012 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na prvom turnaji Európskej ligy v Katerini s domácimi Grékmi po bezmála dve a pol hodiny trvajúcom boji 2:3. Zverenci trénera Štefana Chrtiaskeho st. prehrávali 0:1, viedli 2:1, ale po poslednej lopte sa radovali domáci. Slováci nastúpili iba s desiatimi hráčmi.
      Smečiar Štefan Chrtiansky ml. mal žalúdočné problémy, blokára Mateja Hukela zradil chrbát. V druhom sete sa navyše zranil Róbert Hupka. Na lavičke tak ostali iba nahrávač Juraj Zaťko a 20-ročný debutant v seniorskom tíme Tomáš Halanda. Slováci bojovali, dreli, ale na Grékov hnaných skvelým publikom v preplnenej hale nestačili. Z Katerini si tak odvážajú štyri body za víťazstvo nad Izraelom 3:0 a prehry so Španielskom 1:3 a Gréckom 2:3. V tabuľke im patrí tretie miesta, pričom na budúci týždeň organizujú rovnaký turnaj Španieli.

Čítať celý článok
   

Príprava na prvé kolo EL 2012

Bratislava 16. mája 2012 (TASR) - Tréner slovenských volejbalistov Štefan Chrtiansky oznámil v stredu nomináciu na deviaty ročník Európskej ligy, v ktorom budú jeho zverenci obhajovať prvenstvo z minulého roka.
      Káder sa oproti menoslovu z nedávnej neúspešnej olympijskej kvalifikácie v Sofii zmenil takmer na nepoznanie. V tohtoročnej edícii EL tak dostanú priestor ukázať sa tváre, ktoré v národnom drese nenastupovali doteraz tak často. Chrtiansky nenominoval kostru mužstva s posledných rokov, keď v ňom chýbajú skúsení reprezentanti Michal Masný, Tomáš Kmeť, Emanuel Kohút, František Ogurčák, Lukáš Diviš i Martin Sopko. Okrem legionárov dostane priestor v 14-člennom tíme až sedem volejbalistov z domácej najvyššej súťaže.
      Hráči sa stretnú na prvom sústredení 17. mája v Liptovskom Jáne. Slovensko si v základnej A-skupine zmeria sily s Dánskom, Gréckom, Izraelom a Španielskom. 

Nominácia Slovenska na 1. zraz pred Európskou ligou 2012:
nahrávači: Branislav Skladaný (TSV Unterhaching/Nem.), Juraj Zaťko (Friedrichshafen/Nem.)
smečiari: Štefan Chrtiansky ml. (Innsbruck/Rak.), Matej Paták (VKP Bratislava), Milan Hriňák (Volley Team Bratislava), Tomáš Halanda (ATC Trenčín COP)
blokári: Jozef Piovarči (Liberec/ČR), Matej Hukel (Volley Team Bratislava), Jakub Joščák (VKP Bratislava), Radoslav Száraz (VK Slávia Svidník)
korektori: Milan Bencz (M. Roma Volley/Tal.), Miroslav Jakubov (Chemes Humenné)
liberovia: Matej Kubš (VKP Bratislava), Róbert Hupka (Haching, Nem.)
náhradníci: nahrávač Filip Palgut (Amstetten/Rak.), blokár Peter Kašper (Chemes Humenné), univerzál Miloš Horník (VKP Bratislava)