ME 2013

Hlasy trénera a hráčov cez a po ME

Po ME:

Emanuel Kohút: "Myslím si, že pokiaľ by sme ustáli zápasy proti Francúzsku a Poľsku, tak sme mohli skončiť omnoho lepšie i v skupine. Nenarazili by sme na Rusov a mohli sme ísť oveľa ďalej. Škoda týchto dvoch, respektíve troch zápasov, kde sme proti Turkom tiež stratili sily, zobudili sa až v treťom sete a v tom vidím najväčší problém."

Čítať celý článok
   

ME 2013 - Poľsko, Dánsko

Slovensko skončilo na 11.priečke

Čítať celý článok
   

Rusi nás poľahky porazili 3:0

Gdansk 22. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v gdanskej Ergo aréne v zápase play off o postup do štvrťfinále s národným výberom Ruska 0:3 a rozlúčili sa s účinkovaním na ME. Olympijskí víťazi z Ruska si vo štvrťfinále zmerajú sily s víťazom B-skupiny Francúzskom.

Play off o postup do štvrťfinále:
Rusko - Slovensko 3:0 (20, 14, 21)
68 minút, rozhodovali: Groenewegen (Hol.), Heckford (Ang.)

Rusko: Apalikov, Grankin, Sivoželez, Pavlov, Spiridonov, Muserskij, libero: Verbov (Michajlov)
Slovensko: Bencz, Kohút, Paták, Chrtiansky, Kmeť, Ogurčák libero: Ondrušek (Nemec, Hupka, Masný, Ogurčák)

Čítať celý článok
   

Poliaci nás udolali 3:1

Gdansk 22. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti, ktorí mali istotu postupu už pred tretím zápasom, prehrali vo svojom poslednom vystúpení na ME v B-skupine v poľskom Gdansku s Poľskom 1:3. Napriek prehre však postúpili do vyraďovacej časti o postup do štvrťfinále. Dopomohli im k tomu Francúzi, ktorí zdolali v prvom nedeľňajšom zápase skupiny Turecko 3:1 a zabezpečili si priamy postup do štvrťfinále.
      Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky st., Andrej Kravárik si v play off v gdanskej Ergo aréne zahrajú proti druhému tímu D-skupiny, reprezentácii Ruska, s ktorou prehrali dva razy v príprave pred odchodom na európsky šampionát.

Slovensko - Poľsko 1:3 (-24, 20, -19, -22)
110 minút, rozhodovali: Heckford (Ang.), Huhtaniska (Fín.)
Slovensko: Bencz, Kohút, Paták, Chrtiansky, Kmeť, Ogurčák libero: Ondrušek (Masný, Nemec, Hupka, )
Poľsko: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Zygadlo, Mozdzonek, Bociek, libero: Zatorski (Jarosz, Ruciak, Kubiak, Drzyzga)

Čítať celý článok
   

3:2 s Turkami z 0:2

Gdansk 21. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali vo svojom druhom vystúpení na ME v B-skupine v poľskom Gdansku nad Tureckom 3:2, keď otočili z 0:2 na sety a do tabuľky si pripísali dva body. Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky st., Andrej Kravárik ukončia pôsobenie v B-skupine nedeľňajším zápasom s domácim výberom Poľska (20.00).
Slovensko - Turecko 3:2 (-18, -16, 20, 21, 17)
117 minút, rozhodovali: Huhtaniska (Fín.), Christensen (Dán.)

Slovensko: Masný, Kohút, Nemec, Chrtiansky, Kmeť, Ogurčák libero: Ondrušek (Paták, Zaťko, Bencz, Hruška)
Turecko: Kiyak, Toy, Batur, Ayvazoglu, Batur, Gök, Koc, libero: Yusilbudak (Yücel, Kayhan, Yenipazar)

Čítať celý článok
   

Motiív navyše - Zanini

Gdansk 21. septembra 2013 (TASR) - Počas úvodného zápasu ME vo volejbale mužov v poľskom Gdansku nezvládol slovenský výber v B-skupine koncovky druhého a tretieho setu a Francúzom napokon podľahol hladkým spôsobom. Zverenci Štefana Chrtianskeho st. nezvládli ani servis a práve tieto chyby by radi odstránili v dôležitom sobotňajšom zápase proti Turecku. Tento zápas by mal rozhodnúť o ich zotrvaní na turnaji alebo odchode domov.

Čítať celý článok
   

Na úvod prehra s Francúzmi 0:3

Gdansk 20. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase ME v B-skupine s Francúzskom 0:3. Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky st., Andrej Kravárik odohrajú druhé stretnutie v sobotu proti národnému výberu Turecka, ktorý trénuje Talian Emanuele Zanini (17.00)
Francúzsko - Slovensko 3:0 (20, 33, 26)
91 minút, rozhodovali: Christensen (Dán.), Simonovič (Srb.)

Francúzsko: Hardy-Dessources, Rouzier, Toniutti, Lyneel, Ngapeth, Le Roux, libero: Grebennikov (Sidibe, Redwitz, Tillie)
Slovensko: Masný, Kohút, Nemec, Chrtiansky, Kmeť, Ogurčák libero: Ondrušek (Zaťko, Bencz, Hupka, Hruška, Paták)

Čítať celý článok
   

Chceme zdolať Francúzov

Gdansk 19. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti počas ME už v piatok nastúpia na svoj úvodný duel proti súperovi krajiny "galského kohúta" (17.00). Napriek nelichotivej bilancii spred štyroch rokov, keď im podľahli v kvalifikácii o postup na MS 1:3 a o mesiac neskôr rovnakým výsledkom i na ME 2009, by radi omladený francúzsky tím zdolali.

Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>