ME 2017

Slovákom chýba osobnosť a pokoj

Štetín 29. augusta 23017 (TASR) - Slovenská mužská volejbalová reprezentácia sa z tohtoročných majstrovstiev Európy v Poľsku vrátila domov sklamaná. Zverenci Andreja Kravárika túžili postúpiť zo skupiny, ale už prvý zápas s Českom narušil ich plány. Podľa hráčov i trénera rozhodla absencia skúsenosti v kľúčových momentoch a nekoncentrovanosť v úvodoch duelov. Konečné 15. miesto je najhoršie umiestnenie SR v histórii kontinentálnych šampionátov.
V troch zápasoch základnej B-skupiny uhrali Slováci len jeden set a to hneď v prvom stretnutí s Českom.

Čítať celý článok
   

Na záver ME prehra s Nemeckom 0:3

Štetín 28. augusta 2017 (TASR) - Slovenskí volejbalisti skončili svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy v Poľsku už v základnej skupine. V pondelňajšom zápase "o všetko" nezískali proti Nemcom ani set a za 90 minút im podľahli 0:3. Ich definitívne umiestnenie určí až výsledok zápasu Rusko - Španielsko, je však isté, že zaknihujú najhoršie umiestnenie v rámci kontinentálnych šampionátov.

Slovensko - Nemecko 0:3 (-18, -24, -23)
90 minút, rozhodovali: Murulo (Est.), Akinci (Tur.)
Slovensko: Ondrovič, Mlynarčík, Paták, Chrtiansky, Zaťko, libero Kubš (Kohút, libero Turis, Bencz, Končál, Lux, Ludha, Petráš, Prešinský)
Nemecko: Fromm, Kaliberda, Andrei, Böhme, Kampa, libero Zenger (libero Weber, Schott, Grozer, Hirsch, Karlitzek, Zimmermann, Baxpöhler, Krick)  
Slováci vstúpili do stretnutia horšie ako ich súper, prvý bod získali za stavu 0:3. Nemci si potom udržiavali pohodlný náskok, po Böhmeho smeči neskôr viedli už 11:7. Zverencom Andreja Kravárika sa v závere setu nedarilo najmä na podaní, pokazili ich až sedem. Nemci triumfovali 25:18.
V druhom dejstve sa opäť od úvodu pustili do Slovákov a šnúrou štyroch lôpt sa ujali vedenia 6:2. Zlepšená hra na blokoch však priniesla nerozhodné skóre 8:8 a vzápätí sa ziskom dvoch bodov dostalo Slovensko po prvý raz do vedenia. To si udržiavalo do stavu 15:14, potom sa karta opäť obrátila. V dramatickom závere sa mužstvá naťahovali o každý bod. Set napokon získali Nemci v pomere 26:24.
Na začiatku tretieho setu zradilo Slovákov opäť dva razy za sebou podanie. Po vyrovnanej pasáži sa neskôr dostali Nemci do vedenia 7:6, ale slovenskí reprezentanti aj s podporou hľadiska tuho bojovali o každú loptu, aby sa so šampionátom dôstojne rozlúčili. Uhrať set sa im ale napokon nepodarilo.
Emanuel Kohút, kapitán SR: "Celý problém je v jednej veci. Máme málo skúseností so servisom. Kazili sme veľa lôpt, čo ma mrzí. Nemrzia ma pokazené lopty z rizika, ale my sme ich kazili zo strachu. Nerozumiem prečo. Mali sme sa v tomto zápase už len zabávať."
Daniel Končál, hráč SR: "Na záver ME sme podali celkom dobrý výkon, ale škoda, že sme ho neokorenili setom alebo dvoma. S Nemeckom sme už tento rok hrali a dobre, takže sme si verili. Dnes boli zdolateľní."
Andrej Kravárik, tréner SR: "Mali sme obrovskú šancu vyhrať tento zápas. Nemci nastúpili bez Grozera, čo je hráč, ktorý sám dokáže rozhodnúť s akýmkoľvek súperom. Mohli sme ukázať, na čom sme tak veľa pracovali. Netvrdím, že sme to neurobili, ale chýbala nám dôslednosť. Zle sme vykrývali lopty, chýbalo nám viac v kritických chvíľach. Chýbal nám človek, ktorý by chalanom pohol s hlavami. Budem apelovať aj na zväz, aby takéhoto človeka angažoval."

   

S Talianmi 0:3

Štetín 27. augusta 2017 (TASR) - Slovenskí volejbalisti zaknihovali na prebiehajúcich majstrovstvách Európy druhú prehru. V nedeľňajšom dueli B-skupiny nestačili v poľskom Štetíne na držiteľov bronzových medailí z uplynulého šampionátu Talianom a za 83 minút im podľahli jasne 0:3. O tom, či si Slováci udržali šancu na osemfinále, rozhodne večerný zápas medzi Nemeckom a Českom.
Tretí zápas v skupine odohrajú Slováci v pondelok v štetínskej Azoty aréne o 17.30 h. proti Nemecku.

Slovensko - Taliansko 0:3 (-14, -19, -20)
83 minút, rozhodovali: Nastase (Rum.), Murulo (Est.)
Slovensko: Bencz, Kohút, Ondrovič, Paták, Chrtiansky, Zaťko (liberá Kubš a Turis, Mlynarčík, Končál, Lux, Ludha, Petráš, Prešinský)      
Taliansko: Vettori, Giannelli, Lanza, libero Colaci, Piano, Antonov, (Randazzo, Spirito, libero Balaso, Mazzone, Buti, Botto, Sabbi, Ricci)  
Zverenci Andreja Kravárika nastúpili aj s uzdraveným Matejom Patákom, ktorého chceli pôvodne tréneri šetriť, ale na favorita duelu nestačili už od začiatku zápasu. Prvý bod v úvodnom sete zaznamenali až za stavu 0:6. Taliani dominovali na sieti v obrane i útoku a za 26 minút zvíťazili 25:14.
V druhom sete držali Slováci krok so súperom, ten si udržiaval  dvojbodový náskok. Po skvelom bloku a vzápätí aj smeču Mlynarčíka však vyrovnali na 9:9 a vzápätí dvomi bodmi strhli vedenie na svoju stranu. Za stavu 14:14 "jastrabie oko" rozhodlo o bode pre Talianov a tí vzápätí dosiahli trojbodovú šnúru. Napokon získali druhé dejstvo pre seba v pomere 25:19.
Tretí set bol najvyrovnanejší z pohľadu skóre i výkonov na palubovke. Od začiatku sa obaja súperi ťahali o každý bod, po ese Patáka viedli Slováci 9:8. Rozhodujúci náskok získalo Taliansko za stavu 16:14, keď ich do trojbodového náskoku poslal priamo z podania Mazzone. Favorit napokon triumfoval 25:20.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Nerozumiem tomu, prečo sme zasa tak zle vstúpili do zápasu. Ale to je chybou mentálnej prípravy, to si na svoje tričko berieme my tréneri. Prvý set bol odrazom výkonu, ktorý sme predviedli proti Čechom. Neskôr sme sa zlepšili a som rád, že sme odohrali s favoritom vyrovnanú partiu. Ale podanie Talianov je o triedu lepšie, ako to naše."
Peter Ondrovič, hráč SR: "Chceli sme Talianov brániť osobne, každý svojho hráča. Ale bolo to veľmi ťažké, hrajú veľmi rýchlo."
Matej Paták, hráč SR: "Súper predviedol rýchlu hru, škoda niektorých našich hlúpych lôpt. Pre mňa nebolo po chorobe jednoduché naskočiť do zápasu, ale cítil som sa dobre už ráno na tréningu."

   

V úvode ME v derby 1:3

Štetín 25. augusta 2017(TASR) - Slovenskí volejbalisti otvorili účinkovanie na majstrovstvách Európy v Poľsku prehrou. Na úvod B-skupiny nestačili v Štetíne na rivala z Česka, s ktorým prehrali v piatok 1:3 na sety. Zverenci Andreja Kravárika nepodali kompaktný výkon, v rozhodujúcich chvíľach sa nevyhli zaváhaniam na podaní ani na blokoch. Česi získali do tabuľky prvé tri body.
Slováci majú pred sebou ešte dve stretnutia v skupine. V nedeľu od 17.30 h nastúpia proti držiteľom bronzových medailí z uplynulého šampionátu Talianom a v pondelok na nich v rovnakom čase čakajú Nemci.
Slovensko - Česko 1:3 (-19, 28, -16, -17)
Rozhodovali: Murulo (Est.), Partiainen (Fín.)
Slovensko: Kohút (12), Lux (13), Chrtiansky (15), Zaťko (1), Mlynarčík (14), Ondrovič (3), libero Kubš, (libero Turis, Končál (0), Bencz (6), Ludha (1), Petráš (2), Prešinský
Česko: Beer (3), Džavornok (18), Finger (23), Michálek (13), Holubec (8), Janouch (2), libero Kryštof (libero Pfeffer, Hadrava (0), Démar, Galabov (0), Mach, Zajíček, Janouch, Zmrhal)

Čítať celý článok
   

Ouvertúra ME pred 65 000 divákmi

Varšava 24. augusta 2017 (TASR) - Majstrovstvá Európy vo volejbale otvorili domáci Poliaci na Národnom futbalovom štadióne vo Varšave naozaj veľkolepo. V prvom zápase proti Srbsku hnalo "bielo-červených" vpred viac ako 65-tisíc fanúšikov, čo je rekord v rámci ME a zároveň druhá najvyššia návšteva v histórii. Čítať celý článok

   

Pred odchodom na ME

Bratislava 21. augusta 2017 (TASR) - Tesne pred odchodom na majstrovstvá Európy v Poľsku musel tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Andrej Kravárik urobiť vynútenú zmenu v nominácii. Zraneného blokára Šimona Krajčoviča nahradil Marek Ludha, ktorý sa už v pondelok pripojil k tímu. Na šampionát tak napokon pocestuje päť nováčikov.

Čítať celý článok
   

Záverečná nominácia mužov na ME 2017

Bratislava 16. augusta 2017 (TASR) - Tréner slovenských volejbalistov Andrej Kravárik sa môže po oznámení nominácie na majstrovstvá Európy v Poľsku naplno venovať záverečnej príprave. V generálke na kontinentálny šampionát sa jeho zverenci predstavia v piatok a v sobotu 18. a 19. augusta v dvoch zápasoch vo Fínsku. Čítať celý článok

   

Začala príprava na ME mužov

Nitra 27. júla 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti odštartovali vo štvrtok v Nitre prípravu na majstrovstvá Európy v Poľsku (24. augusta - 3. septembra). Tréner Andrej Kravárik privítal na zraze 18 hráčov, z ktorých vyberie konečnú štrnástku na šampionát.
Pod Zoborom sa budú Slováci pripravovať 10 dní, potom sa na záverečný tréningový blok presunú do Liptovského Jána. V príprave na ME sa predstavia v dvoch zápasoch 18. a 19. augusta vo fínskom meste Sastamala. "Na zraz prišli všetci hráči v poriadku, tak ako bolo naplánované. V Nitre dokončíme fyzickú prípravu a budeme sa venovať hrubej technike a rozvoju skočnosti a rýchlosti. V Nitre nám v tréningu pomôže ako druhý asistent aj tréner Roman Kašša z VK Prievidza," povedal Kravárik. V Liptovskom Jáne začnú slovenskí volejbalisti druhú časť prípravy už v šestnásťčlennom zložení. "Budeme trénovať taktiku a skúšať si herné varianty. Cieľom bude vyprofilovať základnú zostavu. Do Fínska na prípravné zápasy už odcestujeme v štrnásťčlennom zložení, s akým pôjdeme na majstrovstvá Európy. Potešilo by ma, keby výkony chalanov boli také vyrovnané, že budeme mať s nomináciou príjemné starosti," dodal Kravárik. Čítať celý článok

   

Stránka 1 z 3

<<ZačiatokDozadu123DopreduKoniec>>