EL 2019

Turci nás opäť bez problémov porazili

Malatya 8. júna 2019 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom štvrtom vystúpení v Zlatej európskej lige, keď v sobotu podľahli domácemu Turecku hladko 0:3 (-15, -11, -17). Zverenci trénera Andreja Kravárika sa najbližšie stretnú v rámci 5. kola A-skupiny v Humennom s Lotyšmi v stredu 12. júna.
Turci štvrtou výhrou spravili výrazný krok k Final Four do Estónska (21.-22. júna), postupovú istotu môžu mať už po večernom súboji Belgicko - Lotyšsko v Kortrijku (20.00 h). Slováci, Lotyši aj Belgičania zatiaľ majú na konte po jednej výhre. Slovenských volejbalistov na záver základnej skupiny čakajú dve domáce vystúpenia: v Humennom proti Lotyšom (12. júna) a v Poprade proti Belgičanom (15. júna) sa pokúsia pridať ďalšie víťazstvá.

Turecko - Slovensko 3:0 (15, 11, 17)
69 minút, rozhodovali: Marev (Bul.) a Bozkurt (Tur.), 2750 divákov.
Turecko: Karasu 5, Eksi 0, Subasi 6, Durmaz 12, Lagumdzija 6, Aydin 3, liberá Mert a Döne (Gülmezoglu 4, Toy 10, Yatgin 2, Ünver 1, Metin 0)
Slovensko: Ondrovič 4, F. Palgut 0, Firkaľ 4, J. Kováč 1, Lamanec 4, Pavelka 2, libero M. Vitko (Jendrejčák 2, Gavenda 4, Goč 0, Lux 2, Kyjanica 0)

Tréner Kravárik nechal na lavičke kapitána Kriška, Gavendu aj Luxa, príležitosť od začiatku popri nahrávačovi Palgutovi dostali Firkaľ, Lamanec či Pavelka. V úvode Ondrovič znížil na 5:7, ale po viacerých technických chybách hostí Turci odskočili (10:5), hviezda duelu z Nitry Lagumdzija neskôr zvýšil na 13:6. O chvíľu sa na ihrisko dostali Gavenda a Goč a neskôr aj Jendrejčák, ale Turci naďalej mali výrazne navrch v útoku aj obrane (20:11). Pred koncom ešte Slovákov potešili body Gavendu (14:22), posledné slovo mal Lagumdzija - 15:25. Okrem tureckého univerzála sa darilo aj blokárovi Durmazovi - v prvom sete bol neomylný v útoku a pridal dva bloky, celkovo pre tím získal 8 bodov. Na začiatku druhej časti Turci získali náskok pri servise Lagumdziju, z 5:3 zvýšili na 10:3. O chvíľu išiel hviezdny univerzál z ihriska, na slovenskej strane dostal príležitosť Kyjanica. Za stavu 5:15 si kouč Kravárik vyžiadal oddychový čas a pri Firkaľovom podaní Slováci zabodovali (7:15). Turci boli vo veľkej pohode, pred koncovkou viedli aj o 12 bodov (20:8). Nevýrazného Pavelku nahradil Lux, nasledovala séria pokazených servisov na oboch stranách. Set napokon ukončil blokár Karasu (25:11). Do tretieho setu poslal slovenský kormidelník Luxa, Gavendu i Jendrejčáka. Gavenda blokom vyrovnal na 4:4, o chvíľu Firkaľ pridal ďalšiu "stopku" a Slováci viedli 7:6. Turci však rýchlo otočili vývoj na svoju stranu (9:7), pravidelne pridávali bod k bodu aj pri svojom servise a za stavu 14:10 hru prerušil ďalší slovenský timeout. Slováci vydarenou pasážou znížili smečmi Ondroviča a Gavendu na 14:16, nevyužili však príležitosť zabojovať o výrazne priaznivejší výsledok setu - domáci najmä zásluhou skúseného univerzála Toya opäť odskočili (22:15) a aj záver zvládli bez problémov, premenili druhý mečbal (25:17).

Andrej Kravárik, tréner SR: "Turci podľa očakávania nastúpili v najsilnejšej zostave, nenechali nič na náhodu a týmto víťazstvom v podstate spečatili svoje prvenstvo v našej skupine. My sme v žiadnej hernej činnosti nedokázali reagovať na veľmi dobrú hru súpera, dokonca ani v prvom a treťom sete, keď sme mali výnimočne dobre prihrané. Vo všetkých herných činnostiach sme zaostali o dve alebo tri triedy. Šancu vyskúšať si špičkový európsky level dostali aj chlapci z lavičky, je to pre nich veľká škola. Prehra je krutá a tvrdá, je však potrebné pozerať sa na veci triezvo. Čakajú nás dva ťažké zápasy v domácom prostredí, kde okrem Mateja Kubša budeme v plnej zostave, a to sú pre nás dôležitejšie stretnutia ako dnešné. Doma proti Lotyšsku a Belgicku chceme predviesť minimálne také výkony ako na pôde týchto súperov."
Filip Palgut, nahrávač SR: "V dnešnom zápase bol najväčší rozdiel v útoku. Nedarilo sa nám, najmä preto sme Turkom podľahli."  Marián Vitko, libero SR: "Turci nám ukázali, kde sa nachádza svetový volejbal. Vo všetkých herných činnostiach boli lepší a nedokázali sme ich viac potrápiť. Dominovali suverénne, my sme sa trápili."

Čítať celý článok
   

Lotyši nás zdolali v Humennom

Humenné 12. júna 2019 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom piatom vystúpení v Zlatej európskej lige, keď v stredu podľahli v Humennom Lotyšsku 1:3 (-22, -15, 16, -21). Zverenci trénera Andreja Kravárika sa najbližšie stretnú v rámci záverečného 6. kola A-skupiny v Poprade s Belgickom v sobotu 15. júna.
Do Final Four postúpili z A-skupiny Turci, ktorí doma zdolali Belgicko 3:1 a sú bez straty bodu na čele skupiny. Slovákom s 3 bodmi patrí 3. priečka.

5. kolo:
Slovensko - Lotyšsko 1:3 (-22, -15, 16, -21)
113 minút, rozhodovali: Lopes Pinto (Port.) a B. Kováč (SR), 800 divákov.
Slovensko: Lux 8, Kyjanica 1, Gavenda 13, Kriško 11, Ondrovič 5, Zaťko 1, liberá M. Vitko a Kurej (J. Kováč 2, Firkaľ 1, Lamanec 2, F. Palgut 2, Pavelka 3, Jendrejčák 2)
Lotyšsko: Abolins 9, Švans 10, Petrovs 5, Ozoliňš 16, Adamovičs 10, Platačs 11, libero Ivanovs (J. Jansons 0, Vanags 1, Šimanskis 0, Blumbergs 1, R.-P. Jansons 0)

V slovenskej zostave nechýbal navrátilec Zaťko, po troch bodov v sérii Slováci viedli 5:4. Lotyši si pomáhali kvalitným servisom, aj vďaka trom esám o chvíľu boli na koni (11:9). Na strane domácich bodovali najmä kapitán Kriško a univerzál Gavenda, nahrávač Zaťko smečom vyrovnal na 13:13, ale Lotyši vytiahli blok a po chybe domácich získali trojbodový náskok (16:13). Po ďalšom bloku Lotyši viedli 18:15, ale Slováci sa dotiahli bodmi Luxa vrátane esa (18:18). Ďalší brejk na stranu hostí pridal Ozoliňš (20:18). Slováci v koncovke viackrát mali na ruke vyrovnanie, ale Lotyšom sa podarilo dvojbodový odstup udržať a blokom využili prvý setbal - 25:22.
Lotyšom vyšiel aj vstup do druhého setu, náskok si vypracovali hneď v úvode (7:3). Gavenda párkrát zakontroval, ale Slováci manko nesťahovali, práve naopak, Lotyši pridávali bod k bodu aj pri svojom podaní a o chvíľu prišli na ihrisko Firkaľ aj Kováč (6:12). Keď Lotyši získali ďalšie tri body za sebou (16:7), na palubovku išli aj Lamanec a Palgut. Hostia si v závere náskok bez problémov udržali, setbal premenil blokár Švans (25:15).
Domáci sa chytili pri vstupe do tretej časti, viedli 5:0 aj zásluhou bodov Gavendu a Luxa. Lotyši sa ešte dotiahli na jeden bod (6:5) a Luxa nahradil Pavelka, ale o chvíľu prišla štvorbodová séria domácich s bodmi Kriška a Slováci boli opäť na koni (12:6). Tento náskok už Kravárikovi zverenci nepustili, súperi kopili aj vlastné chyby (17:12). Slovenskí volejbalisti dostali na ihrisko aj do hľadiska potrebné emócie, Kováč pred koncovkou zvýšil na 22:15. Set napokon blokom ukončil Ondrovič - 25:16.
Domáci volejbalisti dobrý výkon do štvrtého setu neudržali. Pri servise Abolinsa Lotyši už v úvode odskočili na 4:0, Slováci sa nevedeli presadiť v útoku a o chvíľu prehrávali o sedem bodov (3:10). Lotyši si výrazný náskok udržiavali, od stavu 15:9 pridali štyri body a istým krokom išli za víťazstvom (19:9). Slováci ešte znížili stratu, parádny blok vytiahol aj Palgut (17:22), ale na obrat to nestačilo. Lotyši sa dostali k siedmim mečbalom (24:17) a aj keď štyrmi pohrdli, piatu príležitosť využili - 25:21. Za najlepších hráčov vyhlásili domáceho kapitána Kriška a hosťujúceho nahrávača Petrovsa.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Nevstúpili sme do zápasu dobre, v každej jednej činnosti sme zaostávali. Boli sme pomalší, boli sme slabší na bloku aj v obrane v poli a nedokázali sme súpera zatlačiť na podaní. Mali sme obrovský rešpekt voči súperovi a nedokázali sme hrať našu hru, ktorú nacvičujeme a cibríme. Absolútne nič nám nefungovalo, čo si nedokážem vysvetliť. V treťom sme nastúpili ako vymenení, fungoval nám servis aj distribúcia, tak sme mali hrať od začiatku zápasu. Hlava nebola v poriadku, to je najväčší dôvod, prečo sme prehrali. V sobotu nás čaká Belgicko, do zápasu musíme vstúpiť úplne inak, veriť si v každej hernej činnosti a preniesť natrénované veci do zápasu."

Tomáš Kriško, smečiar a kapitán SR: "Začali sme s prílišným rešpektom, hrali sme nedôrazne. Keď už tieklo do topánok, tak sme začali tlačiť, ale už bolo neskoro. Pri tlaku prichádzali chyby, a to nás stálo víťazstvo. Prvý set sme sa ešte ťahali, ale prišiel začiatok druhého setu, nedokázali sme zložiť loptu, dostali sme sa pod tlak a veľké manko sa ťažko dobiehalo. Po druhom sete sme sa ešte skúsili vrátiť do zápasu, hrali sme agresívnejšie, ale vo štvrtom sete nám to už nevydržalo. Do Popradu ideme s tým, že zápas chceme vyhrať a nebudeme sa pozerať na iné výsledky. Po tomto zápase si musíme povedať, čo nefunguje, pretože komunikácia je dôležitá. Máme veľa mladých hráčov, ktorých nechcem dostať pod tlak, ale musíme si povedať svoje. Sme reprezentanti a musíme sa s tým vyrovnať."

Riga 26. mája 2019

Lotyšsko - Slovensko 2:3 (-21, 27, 24, -16, -17)
148 minút, rozhodovali: Boris (Tal.) a Kurtiss (Lot.), 500 divákov.
Lotyšsko: Abolinš 16, Švans 6, Petrovs 1, Ozolinš 22, Adamovičs 9, Platačs 16, libero Ivanovs (Pekmanš 4, Jansons 1, Vanags 1, Cielavš 1, Šiminanskis 1, Blumbergs 2)
Slovensko: Ondrovič 12, Zaťko 2, Pavelka 1, Kyjanica 15, Gavenda 20, Kriško 15, libero Kubš (J. Kováč 1, F. Palgut 0, Lux 12, Firkaľ 0, Lamanec 2, Jendrejčák 0)

Na začiatku mali mierne navrch domáci volejbalisti, ktorí si udržiavali tesný náskok a viedli 11:8. Slováci potom pri podaní Kyjanicu otočili na 13:12, keď sa dvomi blokmi za sebou prezentoval Ondrovič. Po kvalitnej obrane a tvrdom útoku Gavendu vyhrávali slovenskí volejbalisti prvýkrát o dva body - 16:14. Slováci prebrali opraty duelu do rúk a Gavenda zvýšil už na 21:17. V koncovke znížili Lotyši z 19:23 na 21:23, ale to bolo z ich strany všetko. Prvý set ukončil krásnym blokom Ondrovič a Slováci ho vyhrali 25:21. V úvode druhého dejstva vyhrávali Slováci 5:3, keď dal eso Gavenda a v útoku sa presadil kapitán Kriško. Lotyši vďaka dobrému servisu potom vyrovnali na 11:11 a neskôr dokonca viedli 16:13 po dlhej výmene a útoku Abolinša. Slováci esom Ondroviča znížili na 15:18 a potom Kyjanica upravil na 18:20. V závere Slováci pri výbornom servise Ondroviča odvrátili dva setbaly domácich a vyrovnali na 24:24. V dramatickej koncovke napokon uspeli domáci Lotyši a druhý set vyhrali 29:27.
V treťom dejstve sa hral na začiatku vyrovnaný volejbal a družstvá zbierali bod po bode. Až po útoku Gavendu vyhrávali Slováci o dva body - 11:9. Lotyši potom otočili na 14:13 a pred koncovkou viedli 19:17. Zverenci Andreja Kravárika po dvoch esách Luxa otočili na 20:19, ale ďalšie tri body získali domáci a vyhrávali 22:20. Dráma vrcholila, Slováci potom zvládli dlhú výmenu a vyrovnali na 23:23. Aj túto koncovku však zvládli lepšie Lotyši, set vyhrali 26:24 a dostali sa do vedenia 2:1. Do štvrtého setu vstúpili Slováci raketovo a viedli 4:0. Po Kriškovom bloku a aute domácich bolo 8:3 pre Slovensko. Hostia mali v tejto fáze navrch a Kriško tvrdým útokom zo zadnej zóny zvýšil na 13:6. Slováci ťahali dlhú bodovú šnúru a vypracovali si veľký náskok 17:6. Ten si bez problémov udržali až do konca, set vyhrali 25:16 a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk.  V tajbrejku sa ako prví dostali do menšieho trháku Slováci - Gavenda sa presadil proti trojbloku a hostia viedli 7:5. Potom sa presadil Kyjanica a upravil na 9:5. Lotyši však potom sériou troch bodov vyrovnali z 9:12 na 12:12. V dramatickej koncovke nevyužili Slováci dva mečbaly, potom dva domáce odvrátili a napokon triumfovali 19:17, keď dva body za sebou získali pri servise Kyjanicu.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Myslím, že sme mali v tomto zápas navrch. Boli sme lepším tímom a mohli sme vyhrať aj hladšie. Nedokázali sme využiť štandardné situácie, čo nás stálo bod. V každom prípade je výborné, že sme zvíťazili, pretože každá výhra v tejto súťaži je dôležitá a môže mať vplyv v konečnej tabuľke. Aj v dnešnom zápase sme dokázali, že vieme hrať kvalitný volejbal, len sa musíme vyvarovať početným chybám na servise. To je naša slabina, ktorú musíme odstrániť. Verím, že v tomto smere ešte spravíme progres. Chalanom gratulujem k víťazstvi a tešíme sa na prvý domáci zápas so silným Tureckom. Času na regeneráciu je málo, ale chalani sú dobre fyzicky pripravení a verím, že podajú aspoň taký výkon ako v Belgicku a Lotyšsku."

   

Slovensko -Belgicko

 

Poprad 15. júna 2019 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa rozlúčili s účinkovaním v Zlatej európskej lige triumfom. Zverenci trénera Andreja Kravárika v sobotu v Poprade v rámci 6. kola zvíťazili nad posledným tímom A-skupiny Belgickom 3:1, keď otočili vývoj z 0:1.
Pred začiatkom popradského stretnutia tlieskala popradská aréna dlhoročnému reprezentantovi a blokárovi Michalovi Červeňovi, ktorý sa po sezóne rozlúčil s aktívnou kariérou. Prezident SVF Martin Kraščenič mu poďakoval a odovzdal dres s číslom 93 - podľa počtu zápasov v národnom tíme.

Slovensko - Belgicko 3:1 (-21, 22, 20, 21)
120 minút, rozhodovali: Bensimon (Izr.) a Královič (SR), 1100 divákov
Slovensko: Pavelka 8, J. Kováč 5, Gavenda 19, Kriško 19, Ondrovič 12, Zaťko 4, libero M. Vitko (Firkaľ 0, Lamanec 1, F. Palgut 0, Lux 0). Tréner: A. Kravárik
Belgicko: Depovere 0, S. Peeters 11, Thys 1, Kindt 20, B. Peters 9, Van de Velde 9, libero Verstraete (Stuer 0, Hofmans 1, Van Hoyweghen 0, De Beul 5, Vandeweyer 3, D'Heer 0). Tréner: B. Van Kerckhove

Tréner Kravárik dal od začiatku dôveru aj blokárovi Kováčovi a smečiarovi Pavelkovi, teda dvojici z belgickej ligy. Úvod bol vyrovnaný, Belgičania sa dostali do vedenia 10:8, ale Slováci vďaka trom bodom kapitána Kriška za sebou otočili na 11:10. Belgičania odpovedali rovnako a viedli 13:11. Gavenda znížil na 13:14, ale po ese univerzála Kindta a neskôr ese Petersa mali hostia k dobru už tri body (18:15). Keď sa domáci viackrát previnili pri sieti, Belgičania už boli blízko k zisku setu - 21:16. Neskôr sa dostali k šiestim setbalom (24:18), Gavenda však ešte "okorenil" pár podaní a napokon to bolo o štyri (25:21).
Na začiatku druhého setu viedli Slováci po dvoch bodoch Kováča 5:2, ale Belgičania hneď vyrovnali (5:5). Kriško trikrát za sebou bodoval po slovenskom príjme, ale aj Belgičania otáčali spoľahlivo - 8:8. Slováci odskočili až o chvíľu, po výbornej obrane Kriška a šikovnej ruke Pavelku to bolo o štyri body (13:9). Slováci si udržiavali mierny odstup v skóre aj s Palgutom a Lamancom na palubovke. Belgičania sa neskôr dotiahli na jeden bod (17:16), Slováci hneď ušli (19:16), ale hostia dvomi blokmi vyrovnali na 19:19. Blok však vytiahol aj Gavenda (21:19) a keď zabodovali aj Kriško a Ondrovič, Slováci mali setbaly (24:21). Premenili druhý - 25:22.
Slováci sa s Belgičanmi držali bok po boku aj v prvej časti tretieho setu (11:10), odskočili v polovici, keď Pavelkovi pri servise pomohlo "prasiatko" a Ondrovič úradoval nad sieťou - 15:11. Hostia vzápätí tromi bodmi znížili na 15:16, ale Pavelka vrátil domácim trojbodový náskok (18:15). Po chybe belgického bloku už bol rozdiel pred koncovkou štvorbodový (20:16) a Slováci už náskok nepustili - Kováč vybojoval setbaly, Kriško zužitkoval ten prvý (25:20) a domáci boli k výhre bližšie.
Belgičania vo štvrtom dejstve "museli" a podarilo sa im odskočiť zo 7:7 na 11:7, keď v ich prospech zahralo viacero maličkostí za sebou. Slováci sa rýchlo vrátili do hry, pomohli smeče Kriška aj nahrávača Zaťka - 11:12. Belgičania opäť mali k dobru tri body, keď Pavelka pri dobrom útoku skončil v sieti - 16:13. Belgičania bodovali najmä zásluhou univerzála Kindta a udržiavali si náskok (20:17), Slováci však v najvhodnejšom okamihu dvakrát zablokovali, vyrovnali (20:20) a po Kriškovom ese už mali brejk (22:20). Vzápätí univerzál Kindt vyhodil loptu do autu, Belgičania blokovali v sieti a Slováci sa siedmym bodom za sebou dostali k štyrom mečbalom - 24:20. Prvý na príjme premenil Ondrovič a vypukla slovenská radosť (25:21). Najlepšími hráčmi duelu sa stali kapitán Kriško a univerzál Kindt.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Som rád, že sme dnes v Poprade potešili divákov a vyhrali ženy aj my. Podali sme kvalitný výkon, ktorý stačil na to, aby sme Belgičanov zdolali. Ukázali sme našu tvár, ktorá sa mala niesť celou Európskou ligou. Keď to mám celkovo zhodnotiť, tak na Turkov sme naozaj nemali. Myslím si, že majú jeden z najlepších tímov v súťaži a sú favoritom na celkové víťazstvo. Najviac ma mrzí zápas v Humennom s Lotyšskom, kde sme odohrali veľmi zlé stretnutie. Museli prísť aj tvrdé slová, ktoré zabrali, dnes v Poprade chalani bojovali a odviedli výkon, ako sa patrí. Keď dokážeme eliminovať naše chyby, tak môžeme byť ešte úspešnejší."
Tomáš Kriško, smečiar, kapitán a najlepší hráč SR: "Teším ma, že sme Belgičanov zdolali. U nich sme ich mali na lopate, poľavili sme a oni zápas otočili. Následne sme sa dostali do hernej krízy, ktorá trvala takmer celú európsku ligu. Som rád, že sme sa na záverečný zápas nabudili. Myslím si, že sme na ihrisku nechali všetko. Chalanom gratulujem k výkonu a je fajn, že sme súťaž ukončili víťazstvom. Dôležité bolo, že sme po prvom sete nepoložili zbrane a verili sme, že to môžeme otočiť. Hrali sme agresívne, búšili sme, čo to dalo a v tom bol rozdiel oproti predchádzajúcim zápasom. Teraz si trochu vyčistíme hlavy od volejbalu a potom nabehneme na prípravu na majstrovstvá Európy."
Filip Gavenda, korektor SR: "Po troch prehrách za sebou sme začali trochu nervózne, ale postupne sme sa do toho dostali, začali sme lepšie podávať, hrali sme bojovne a pomohlo nám aj publikum, pred ktorým sa nedalo prehrať. Od posledného zápasu prišli určité zmeny, na tréningoch to tiež vyzeralo inak, začali sme hrať agresívne a ako jeden tím. Sme mladý tím a takto musíme hrať, nemôžeme predvádzať profesorský volejbal. Vieme, že sa dalo v súťaži získať viac, či už v Belgicku alebo proti Lotyšsku, ale európska liga nám pomohla nazbierať ďalšie cenné skúsenosti a sme len vďační za možnosť čeliť takýmto súperom."
Jakub Kováč, blokár SR: "Bol to pre mňa špeciálny zápas, pretože som túto sezónu odohral v Belgicku a veľa chalanov z tímu súpera som poznal osobne. Chcel som im ukázať, že sme lepší a veľmi som túžil po tom, aby sme im vrátili prehru z Bruselu. Som rád, že sme sa rozlúčili so súťažou úspešne. Povedali sme si, že dáme do toho všetko, aj keď sme už boli zachránení. Chceli sme odčiniť zlý výkon z Humenného proti Lotyšom. Aj tam sme chceli, ale vôbec nič nám nešlo a hrali sme katastrofálne. Dnes nám pomohli aj ľudia, ktorí nás hnali vpred a za to im ďakujeme. Teraz nás čaká krátky oddych a potom príprava na majstrovstvá Európy. Ešte neviem, či dostanem pozvánku na prípravu, ale ak áno, tak spravím všetko pre to, aby som sa na majstrovstvá Európy prebojoval. V reprezentácii som vždy rád."

Brusel 26. mája 2019 (TASR)

Belgicko - Slovensko 3:2 (-14, -21, 19, 21, 13)
Zápas trval 119 minút, rozhodovali: Simbari (Tal.) a Luts (Belg.), 625 divákov
Slovensko: Kriško 16, J. Kováč 4, Gavenda 20, Lux 8, Ondrovič 12, Zaťko 3, libero Kubš (Firkaľ 0, F. Palgut 0, Lamanec 4, Kyjanica 5, Pavelka 1). Tréner: A. Kravárik.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Po prvých dvoch setoch to vyzeralo veľmi nádejne, zápas sme mali veľmi dobre rozohratý a výkon chlapcov bol excelentný. Po druhom sete prišlo mierne poľavenie v koncentrácii, Belgičania nám v úvode tretieho aj štvrtého setu utiekli. Spravili sme niekoľko chýb na príjme a nedokázali sme udržať kvalitné podanie z prvých dvoch setov, začali sme kaziť. Do tajbrejku dali chlapci všetko, bolo to solídne z oboch strán a bez chýb, ale Belgičania mali viac šťastia a dokázali sa presadiť. Rozhodli dve lopty, ktoré chytili v poli. Treba sa skoncentrovať na ďalší zápas, Lotyši v Turecku vo vyrovnaných setoch ukázali svoju kvalitu a nemôžeme ich podceniť."
Tomáš Kriško, smečiar a kapitán SR: "Prvé dva sety sme začali vynikajúco, robili sme málo chýb a boli sme efektívni. V treťom sete nás šťastie trochu opustilo, súperovi vychádzali podania aj zákroky v poli a dokázali vyrovnať. V tajbrejku sme sa ťahali bod po bode. Škoda, že sme neodskočili na dva body. V závere zahral dobre ich univerzál, ktorý sa počas zápasu rozbehol."
Matej Kubš, libero SR: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, pokiaľ ide o servis. Utvorili sme na Belgičanov veľký tlak a z toho sme ťažili. Hrali sme agresívne a dobre sme bránili, po prihrávke sme nemali problémy v útoku. Následne prišiel útlm, Belgičania sa rozohrali, začali lepšie prihrávať náš servis a dostali sa na koňa. V tajbrejku to bolo vyrovnané, v koncovke rozhodli dve lopty a jedna dobrá obrana. Nám sa, žiaľ, nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca dobre rozbehnutý zápas."

 

   

Európska liga 2019 - muži

Skupina A
Belgicko - Slovensko 3:2 -14,-21,19,21,13 stat. info.
Turecko - Lotyšsko 3:0  21,24,20    
Lotyšsko - Slovensko 18:40 -21,27,24,-16,-17 stat. info.
Belgicko - Turecko 1:3 22,-14,-22,-21    
Slovensko - Turecko 0:3 -20,-18,-17 stat. info. 
Lotyšsko - Belgicko 3:1  -22,19,20,21    
Turecko - Slovensko 3:0 15,11,17 stat.  info.
Belgicko - Lotyšsko 1:3 16,-21,-22,-23    
Slovensko - Lotyšsko 1:3 -22,-15,16,-21 stat.  info. 
Turecko - Belgicko 3:1 20,-23,14,16    
Slovensko - Belgicko 3:1 -21,22,20,21 stat.  info. 
Lotyšsko - Turecko 0:3 -18,-16,-14    
Tabuľka
Poradie Štát V3 V2 P1 P0 Sety Body
1. Turecko 6 - - - 18:2 18
2. Lotyšsko 3 - 1 2 11:12 10
3. Slovensko 1 1 1 3 10:14 6
4. Belgicko - 1 - 5 8:17 2
   

Žreb EL 2019

Luxemburg 13. decembra 2018 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentácie mužov a žien vo štvrtok spoznali svojich súperov v Zlatej európskej lige 2019. V dvanásťčlennej kontinentálnej súťaži sa predstavia zhodne v základnej A-skupine. Slováci si zmerajú sily s Belgičanmi, Turkami a Lotyšmi, Slovenky budú čeliť Češkám, Ukrajinkám a Švédkam.
Družstvá rozdelili do skupín na základe najnovšieho vydania rebríčka krajín Európskej volejbalovej konfederácie (CEV), Slovákom v ňom patrí 14. miesto, Slovenkám 16. pozícia. Zloženie skupín oznámili v sídle CEV v Luxemburgu počas stretnutia delegátov účastníkov súťaží, Slovenskú volejbalovú federáciu (SVF) zastupoval Tomáš Singer.

Čítať celý článok